Okiem Ignoranta

by Mikołaj Niedbała

Wystawa Kotów Rasowych 2016

Przez wiele lat koty w powszechnej polskiej świadomości tożsame były z popularnymi dachowcami. Dopiero od niedawna pojawił się trend posiadania rasowych kotów i przestał on być traktowany jak przykład ekstrawagancji czy nowobogactwa.

Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w poznańskiej Arenie doskonale widać było efekty tej zmiany. Zwiedzający przybyli licznie i sporo ludzi było zainteresowanych posiadaniem zwierzaka tej czy innej rasy, a i samych wystawców było bardzo dużo.

Niestety, przechadzając się między zwiedzającymi można było przekonać się też jak bardzo żywe i popularne są nadal krzywdzące stereotypy dotyczące kotów. Całkiem sporo ludzi – wbrew temu, co widzieli właśnie na wystawie – powtarzało w rozmowach, że koty są głupie, że niszczą mieszkania, że są dzikie i atakują. Bardzo często argumenty te padały w dyskusjach o posiadaniu kotów toczonych pomiędzy rodzicami a dziećmi czy też pomiędzy parami odwiedzającymi wystawę.

Ciężko było nie odnieść wrażenia, że na wystawie spotkali się miłośnicy kotów oraz ludzie, którzy przyszli po to, aby ugruntować swoje przekonanie, że rasowy kot jest tylko absolutnie zbędną finansową fanaberią związaną z (o zgrozo) internetową modą i jego zakup jest zupełnie irracjonalny, bo można przecież mieć psa.

Jak widać, dla niektórych spór o wyższość psów nad kotami jest wieczny i ma charakter niemalże religijnej krucjaty 😉

Tymczasem koty zupełnie się tym nie przejmują – siedzą jedynie kontemplując rzeczywistość pełną oszołomów 😉

no images were found

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Okiem Ignoranta

Theme by Anders Norén